Верстапен: Квалификациите се клучни

105

Макс Верстапен смета дека Ред Бул може да се надеваат на добра трка, но мора да имаат одлични квалификации утре. Тој и Рикардо завршија на 3то односно 2ро место на попладневната сесија.

Денот беше позитивен, а најважно од се е што новините работат како што треба, иако секогаш сакаме повеќе.

Тешко се претекнува овдека така што мораме да имаме одлични квалификации, го знаеме тоа и свесни сме дека конкурентите ќе бидат многу силни утре.

Холанѓанецот е свесен дека нивниот болид е најсилен во последниот технички тел од патеката. и дека тоа мора да го искористат.


Верстапен: Квалификациите се клучни

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>