Верстапен и Раиконен со нови делови

364

Кими Раиконен и Макс Верстапен добија нови делови во својот мотор во пресрет на Големата награда на Сингапур, потврди ФИА. Двајцата возачи добија нов топлински МГУ-Х дел од Системот за повраток на енергијата, трети за нив сезонава, што значи нема да добијат никаква казна на стартот.

Раиконен имаше одличен Петок без никаков проблем и се надева на нова пол позиција по онаа која ја освои на послендата трка во Монца. Верстапен беше подобар од својот колега на втората вчерашна сесија, но потоа изјави дека не е многу убеден во старт од првиот ред.

Петочнтие сесии најавија борба помеѓу три екипи на квалификациите така што Верстапен и Раиконен ќе имаат свежи делови во своите мотори.


Верстапен и Раиконен со нови делови

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>