Макс Верстапен го имаше најдоброто можно сценарио за себе при дебито на врската помеѓу Ред Бул и Хонда, со пласман на 3то место на Австралиското Гранд При.

Доказ за тоа беше претекнувањето на болидот на Себастијан Фетел и Ферари, но напредувајќи во трката Верстапен го постави Луис Хамилтон како цел и во обид да го стигне и притисне, самиот направи грешка, излетувајќи прешироко по првио свиок.

Во своето излетување, ако ништо друго, успешно ја “скрати“ тревата на Алберт Парк.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.