Макс е задоволен од петочните сесии и покрај тоа што пропушти половина од Т2 поради пукнатина во резервоарот за масло во моторот на Рено која предизвика протекување.

веднаш бев задоволен од болидот и мислам дека тоа го покажав во Т1 сесијата каде најдов добар баланс. штета што на втората сесија го пропуштив почетокот и потоа потешко се влегува во ритам. морав брзо да ја комплетирам програмата, но имаше многу болиди на патеката.

секако дека не е идеално и не сметам дека ќе се бориме за пол позиција иако болидот беше добар. бев задоволен од долгите серии, имаше неколку работи кои требаше да се подобрат, но задоволен сум – објасни верстапен.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Холанѓанецот, кој беше победник на последната трка во Мексико, смета дека тој заедно со болидот значително се подобриле во средниот дел од сезоанта.

се склопија коцките на болидот и почнав да се чувствувам многу поудобно во него. мислам дека на почетокот на сезоанта пребрзо и премногу сакав да стигнам до добар резултат и тоа често ми носеше незавршени трки. дефинитивно сум многу подобар о монако – објасни макс.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.