Макс Верстапен призна дека престојната трка во нема да биде силна за Ред Бул како што тоа беше случај пред две недели во Мексико.

Големата надморска височина му одговараше на РБ14 болидот и ги изедначуваше моторите, така што холанѓанецот стигна до доминатна победа откако стартуваше од второ место, но е реален во својата изјава дека Автодромот Хозе Карлос Паце ќе биде многу полош за екипата.

генерално интерлагос не одговара на нашиот болид. по подиумот таму во 2016 година и победата минатата недела во мексико, се може да се случи на трката. имав одлични борби и претекнувања таму и се надевам на уште една возбудлива трка – најави холанѓанецот.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Младиот возач е нетрпелив за поддшката и фанатичната публика, една од најстраствените кои може да се видат на Формула 1 календарот.

бразилците се толку гласни и поради тесниот дел на стартот и блиските трибини се слушаат додека не бодрат, а ние седиме на гридот.

храната исто така е навистина добра и рестораните имаат одлична скара. иако сме речиси на крајот од сезоната сеуште морам да бидам внимателен да не се прејадам за да осанам во форма, што е штета затоа што нивната кујна е хантастична.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.