Новиот возач за во симулатор на , Паскал , смета дека неговите нови работодавци и возачот Себастијан Фетел заслужуваат да освонат титула годинава.

Заедно со германецот во симулаторот на Ферари ќе работи и Брендон Хартли кој лани возеше за Торо Росо, но и уште двајца возачи. Паскал е среќен со својата нова работа во Маранело.

горд сум и чест ми е што добивам шанса да работам во ферари – прокоментира верлејн.

Паскал е пријател на Фетел, а италијанските медиуми шпекулираат дека токму Себ притискал тој да биде доведен и да работи во тимот.

сум бил во маранело и сум го почувствувал расположението таму, верувајте нема слична атмосфера. ферари е нешто посебно.

ќе дадам се од себе да му помогнам на себастијан фетел и на сите во ферари да дојдат до шампионска титула затоа што ја заслужуваат – појасни верлејн за Auto Bild.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.