Поранешниот возач на Ред Бул, Марк , верува дека трансферот на неговиот сонародник Даниел Рикардо во Рено ќе биде вистински тест за неговата љубов кон формула 1.

Австрлијанецот донесе одлука да мине во фабричката екипа на Рено по седум сезони во Милтон Кинс барајќи нов предизвик.

јасно е дека не може да дочека да заврши оваа сезона, што не треба да биде така. не сакам да не успее само проади љубовта кон спортот. мислам дека е на вистински тест, нема да има многу луѓе кои ќе го тешат, само најсилните ќе преживеат, а тој го знае тоа. мора да се соземе и да даде се од себе за да успее во рено догодина – изјави вебер за австралиски The West.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Годинава Рикардо има очајна сезона кога се во прашање трките, се откажа дури осум пати поради механички проблеми, често пати поврзни со неговиот Рено мотор кој доаѓа од фабриката на екипата за која ќе вози година.

се помири со рено што мислам дека е чудна одлука, но тоа самиот го сака поради тоа што сака да ја промени околината. ќе биде вистински тест да се види колку го сака и колку ужива во спортот – заклучи марк.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.