Вандорн благодарен на Мекларен

108

Стофел Вандорн си заминува од Мекларен но сепак е благодарен за годините поминати заедно.

Вандорн освои поени на своето деби во Бахреин 2016 кога беше промовиран од резервен возач. Оваа сезона тој сеуште не бил подобар од Алонсо на квалификации што го прави единствен возач кој не бил подобар од својот колега во сабота.

Многу сум благодарен на Мекларен што инвестираше и веруваше во мене последните пет минути. Се приклучив на Мекларен како млад возач и тие ми го пратеа растот преку тестен возач до резервен и возачка позиција во првиот тим. Иако не постигнавме успех навистина уживав во последните две сезони со Мекларен и сите во тимот. Очекувам да ги довршам останатите седум трки оваа сезона па ќе ги објавам плановите за наредната сезона.


Вандорн благодарен на Мекларен

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>