Брандл откри зошто Луис го одбегнал

1221
   

Актуелниот шампион Луис Хамилтон не се појави на интеврјуата по крајот на трката, пред церемонијата на подиумот откако Себастијан Ветел победи во Силверстон и го зголеми водството во поредокот. Мартин Брандл од Скај Спортс требаше да ги земе изјавите по излегување на возачите од болидите.

Причината поради која Луис не зборуваше со мене во Парк Ферме е поради тоа што сакаше време да оди и да се смири. Беше премногу лут и не ја гледаше трката како фантастичен кам-бек туку како трка во која некој од позади го удрил и го уништил.

Истрча од Парк Ферме по скалите. Матео Бонциани од ФИА ми рече да цнимаван со него поради тоа што во моментов не е воопшто среќен.

Додека дојде време јас да се појавам на подиумот мислам дека тој се созеде. Сметам дека се повлече поради тоа што не сакаше да каже нето за што потоа ќе жали – објасни Брандл.


Брандл откри зошто Луис го одбегнал

1 Коментар

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>