Аривабене: Поразениот Ферари мора да има верба

464

Шефот на Ферари Маурицио Аривабене изјави дека тимот мора да ја задржи вербата во борбата за титулата по разочарувачката трка во Италија.

Ферари пристигна во Италија откако триумфираше на Спа и се квалификуваше во првиот ред.

Мерцедес беа непобедени во Монца 5 години, а историјата се повтори и разликата меѓу Мерцедес и Ферари се зголеми.

Тоа не беше резултатот што го очекувавме пред нашите фанови, но сепак сакам да им се заблагорадам од името на целиот тим. По сударот во втората шикана, Кими требаше да се бори со двајца противници а Себ со оштетен болид да се бори да стигне понапред. Знаеме дека имаме силен болид, што беше докажано на квалификациите. Сега е важно да реагираме како тим и да докажеме дека не се откажуваме. Има уште многу до крајот и наша цел сега е Сингапур.


Booking.com

Аривабене: Поразениот Ферари мора да има верба

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>