Шефот на Ферари Маурицио Аривабене изјави дека тимот мора да ја задржи вербата во борбата за титулата по разочарувачката трка во Италија.

Ферари пристигна во Италија откако триумфираше на Спа и се квалификуваше во првиот ред.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Мерцедес беа непобедени во Монца 5 години, а историјата се повтори и разликата меѓу Мерцедес и Ферари се зголеми.

Тоа не беше резултатот што го очекувавме пред нашите фанови, но сепак сакам да им се заблагорадам од името на целиот тим. По сударот во втората шикана, Кими требаше да се бори со двајца противници а Себ со оштетен болид да се бори да стигне понапред. Знаеме дека имаме силен болид, што беше докажано на квалификациите. Сега е важно да реагираме како тим и да докажеме дека не се откажуваме. Има уште многу до крајот и наша цел сега е Сингапур.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.