Аривабене: Ние немаме робови, туку вистински возачи

1111

Ферари беа фаворити за победа во Италија но сепак забавата ја расипа Мерцедес со Луис Хамилтон, што го натера шефот на Ферари да го критикува германскиот тим.

Италијанскиот тим направи тоа што се очекуваше во саботата, но не успеа да триумфира пред нивните фанови на Монца.

Себастијан Ветел се изврте на почетокот на трката и мораше да го замени својот преден дел. Кими Раиконен остана напред поголемиот дел од трката но по боксот заглави зад Валтери Ботас кој го успоруваше за Хамилтон да му се приближи.

Фановите беа одлични во Италија, но ги разочаравме. Ќе работиме да се подобриме. Ние немаме робови туку вистински возачи кои прават грешки од време на време. Ја загубивме трката поради Ботас. Кими заглави зад него и ги уништи гумите. Ветел е друга приказна и ебвме изненадени што Хамилтон е на неговата надворешна страна. Од тој момент беше тешко но Себ заврши одлично на четврта позиција.


Аривабене: Ние немаме робови, туку вистински возачи

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>