Откако не ги заврши последните две трки во Америка и Мексико, Фернандо Алонсо сака чист тркачки викенд во Мексико за да има можност да се бори за поени.

Шпанецот на крајот од сезоната ќе стави крај на својата Формула 1 кариера, но нема трки за паметење, нема поени од Сингапур, а на последните две трки се откажа поради инциденти во првиот круг.

возбуден сум што се враќам на интерлагос затоа што е неверојатна патека на која секогаш уживам да се тркам. имало многу фантастични трки во и секогаш било непредвлидливо. нетрпелив сум да ги оставам последните два тркачки викенди зад себе и да извадам колку што можам повеќе перформанси од болидот, брзина која немав можност да ја покажам во последно време. се надевам на чиста борба за да покажам што можам – најави нандо.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

За Жил де Феран, Големата награда на Бразил ќе биде прва домашна трка пред домашната публика како член на .

нетрпелив сум да се вратам во родниот град прв пат како член на мекларен. трката е важен дел од формула 1 историјата неколку години, а навивачите се неверојатни и страствени.

многу легенди и големи имиња на спортот победувале и губеле овдека затоа што времето може да биде непредвидливо и да влијае на крајниот резултат. тоа ја прави интерлагос магична и се надевам дека ќе имаме одличен тркачки викенд.

на претпоследната трка од сезоната се надеваме да извлечеме максимум перформанси од болидот и да освоиме колку што може повеќе поени. фернандо особено нема многу среќа во последно време и сакаме д завршиме со двата болиди овој пат – изјави де феран.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.