Алонсо: Најдосадна трка во животот

406

Фернандо Алонсо размислува исто како и Луис Хамилтон во критиките кон Големата награда на Монако, велејќи дека веројатно е најдосадната трка во Формула 1 историјата. Шпанецот изгледаше дека 6та трка по ред ќе освои поени во моментите кога се возеше на 7мо место, но проблемите со менувачот предвреме ја завршија неговата трка.

Екстремно досадно. Веројано најдосадната трка во историјата. Без Безбедносно возило, без жолти знамиња, спортот треба да се замисли за шоуто што го нуди затоа што ова беше разочарувачка трка. Веројатно најдосадна во историјата. Треба да им дадеме нешто дополнително на оние кои дојдоа само за да им надоместиме за тоа што платиле за карти – смета Алонсо.

Шпанецот смета дека за досадата се виновни карактеристиките на патеката, а не денешните формула 1 болиди.

Монако е такво, многу досадно особено кога нема Безбедносни возила и инциденти. Почнуваме од квалификациската позиција и вртиме со до карираното знаме на истата позиција.


Алонсо: Најдосадна трка во животот

4 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>