Како ја почна така и ја заврши сезоната, Фернандо Алонсо беше прв пат сезонава на отворањето во Австралија, а истото го направи и на последната трка во Абу Даби.

Шпанецот стартуваше од 15то место, напредуваше како се откажуваа болидите пред него, на крајот дури се обиде и со кратење на патеката да дојде до Магнусен, но не можеше.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Одлична трка за двократниот првак за кој ова е последна трка во врвот на моторспортот.

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ПЈЕР ГАСЛИ

КИНА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

АЗРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

КАНАДА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ВЕТЕЛ

ФРАНЦИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ВЕТЕЛ

БРИТАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

ГЕРМАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

УНГАРИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

БЕЛГИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ВЕТЕЛ

ИТАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: КИМИ РАИКОНЕН

СИНГАПУР, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: МАКС ВЕРСТАПЕН


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.