Сирил повторно изрази зачуденост од одлуката на Ред Бул да го променат доставувачот на мотори и наместо со Рено, следната година да возат со Хонда.

Французинот потенцираше дека фабричктата екипа на Рено заврши пред Торо Росо кај конструкторите сезонава.

тешко е да се постават цели за следната година, но ако имате нагорен тренд, тогаш сигурно дека сакате тој тренд да продолжи. Тоа може да не се оствари со нашата позиција во првенството, но се надеваме дека барем ќе го намалиме заостатокот во однос на оние пред нас – изјави Сирил за германски Auto, Motor und Sport

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Тој смета дека треба да се почека и да се види каква соработка ќе имаат Ред Бул и Хонда.

да видиме што ќе се случува со ред бул и хонда. ред бул не пропушта шанса да потенцира колку е добра хонда, но јас забележав дека торо росо се сеушт езад нас.

во моментов сме 1,5% зад водечката тројка и сакаме тој заостаток двојно да го намалиме следната сезона – откри абитебул.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.