Шефот на Рено Сирил Абитебул признава дека трката во Монца била предизвик за тимот.

ТИе имаа добри квалификации со КАрлос Саинз на седмо место и Хулк на крајот поради казни за моторот.

Имавме предизвик викедов на Монца, со добри моменти и фрустрации. Имавме добри квалификации посебно со Карлос. Сепак немавме добра трка. Оваа патека бара моќен мотор и не можевме да се браниме од Форс Индија.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Хулкенберг проба колку што можеше да дојде до поени но не успеа.

Направивме се и ќе се вратиме посилни во СИнгапур што повеќе би ни одговарал.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.